Co všechno zahrnuje mezigenerační obměna? A jak probíhá?

Napsal Super User. Posted in Firemní finance.

Není divu, že mnoho majitelů českých firem by rádo předalo břemeno své firmy na mladší generaci. Mezigenerační obměna rozhodně není novinkou, kterou by majitelé firem neznali. Nicméně se takováto událost děje obvykle jednou za život, proto mnoho majitelů neví, co všechno vlastně tato obměna zahrnuje a jak vůbec celá probíhá.

taking-decisions-for-the-future-PUQPG57-min

Rizika při nákupu investičního zlata

Napsal Super User. Posted in Firemní finance.

investicni zlato

V současnosti je v České republice přibližně 200 obchodníků, kteří nabízejí ke koupi investiční zlato v několika podobách. Bohužel ne každému se dá zcela důvěřovat. V minulosti bylo zjištěno několik případů, kdy bylo zákazníkovi doručeno zlato nižší hodnoty, než kterou obchodníkovi zaplatil.

Na co si dát pozor?

  • Jděte na webové stránky ČNB a ujistěte se, že je váš obchodník zaregistrován.
  • Ujistěte se, že má obchodník kamennou prodejnu, kde si můžete investiční zlato prohlédnout dřív, než za něj zaplatíte.
  • Investiční zlato nakupujte raději u společností než u fyzických osob.
  • Najděte si danou společnost v rejstříku firem a ověřte její minulost (předmět podnikání, délka podnikání apod.).

Jaké má investiční stříbro výhody?

Napsal Super User. Posted in Firemní finance.

Investiční stříbro

Plánujete efektivně investovat? Přemýšlíte nad investicí do zlata či stříbra? Investice do drahých kovů je moderní a mezi populací stále oblíbenější. Jak to ale ve skutečnosti s drahými kovy je? Investiční zlato je velmi často srovnáváno s investičním stříbrem, avšak mezi těmito druhy kovů je řada rozdílů. Dnes se podíváme, jaké má investiční stříbro výhody a proč do něj investovat.